Stawy"Pola Bełtowska lotem na 131. metr wyrównała również oficjalny kobiecy rekord Polski w długości skoku oddany w zawodach FIS, powtarzając wyczyn Kingi Rajdy z 2022 roku w Willingen."
Równie dobrze można napisać, że to jest rekord Polski kobiet ustanowiony w Ameryce Północnej.
(08.02.2025, 11:11)
fortunaPowiało jej jak Fortunie.
(08.02.2025, 11:02)
ArturionO wyrównaniu napisał konkurencyjny portal.
(08.02.2025, 00:06)
marmiAbsolutnie to jest jej życiówka, to nie ma 2 zdań. Podobnie jak każdy skok na mamucie u facetów do życiówki się liczy.
Natomiast nie tak samo jak Kobayashiego. On nie uzyskał tego na homologowanej skoczni, tylko na specjalnie zorganizowanym tymczasowym obiekcie skocznie udającym. To dwie bardzo różne sprawy.
Nie roztrząsam tego czy to jego życiówka, dla mnie nie ale można mieć inne zdanie. Natomiast na pewno nie jest to analogiczna sytuacja.
A kto to napisał o wyrównaniu rekordu Polski? Chętnie się dowiem, żeby z tego źródła nie korzystać, bo jest kiepskie. Rajda skoczyła właśnie 134 w Planicy w 2019, co jest tutaj w statystykach, także dobrze kojarzyłem. Znaczy może i w oficjalnych zawodach to było 131, ale wtedy nie możemy porównywać, bo ten skok też ostatecznie nie był, więc należy porównywać właśnie do najdalszego skoku w ogóle. To co napisali jest nadużyciem, nieprawdą, gonieniem za sensacją czy klikami (co niestety nie dziwi).
(07.02.2025, 23:50)
Arturion@marmi - a dokładnie brzmi to tak:
"Pola Bełtowska lotem na 131. metr wyrównała również oficjalny kobiecy rekord Polski w długości skoku oddany w zawodach FIS, powtarzając wyczyn Kingi Rajdy z 2022 roku w Willingen."
(07.02.2025, 20:49)
Arturion@marmi - gdzie indziej napisano, że jest to wyrównanie rekordu Polski.
Ale rekord nie będzie uznany, także skoczni i życiowy ze względu na anulowanie serii.
Dla mnie to jest rekord. Podobnie jak lot Ryoyu.
(07.02.2025, 20:47)
marmiWeź się uspokój pocisku. Pola jest jedną z tych dających się policzyć na palcach drwala po wypadku, która robi u nas znaczne postępy. Na pewno co najmniej jej i Ani bardzo zależy i się starają i należy im się szacunek a nie narzekanie i dogadywanie. Przeczytaj sobie ostatnio był wywiad z Hulą na temat skoków kobiet u nas.
Wiadomo, że w normalnych warunkach nie skoczy nawet w przybliżeniu tak daleko. Ale ważne jest nabranie przekonania, że się da i pokonanie ewentualnego strachu. Dziś uczyniła duży krok w tym kierunku na pewno i przynajmniej ma rekord życiowy jak nie skoczni. Nie jest to rekord Polski, Rajda jak kojarzę skoczyła np. 134.
No i szansę na punkty tutaj ma a godzina konkursu to jest 18:15 tam, co zakładając, że musi być oświetlenie całkiem normalną godziną. Kiedy indziej się nie dało. Po odpuszczeniu konkursu o pierwotnej porze muszą mieć jakąś przerwę, bo tam wymarzły (tam jest ok. -10C), nastały się. Natomiast teraz będą skoki mężczyzn i one zaraz po nich mają skakać.
(07.02.2025, 20:22)
Miedziane PociskiI najgorsze jest to że Niemcy .Czyli nacja słaba w skokach .Chcą uznać rekord Polki .
(07.02.2025, 19:45)
Miedziane PociskiArturion ,Zobacz jak przed tygodniem skakała.W Ameryce nagle nauczyła się skakać ?? Sędziowie wezmą ja pod lupę ,dziewczyna się załamie i pozamiatane .Takiego typu jak Frantz ,Aigro,Foubert.
(07.02.2025, 19:42)
ArturionPola na punkty i tak szanse ma.
Jednak szkoda oficjalnego rekordu.
(07.02.2025, 19:39)
Miedziane PociskiRealia dzisiejszych skoków .
(07.02.2025, 19:28)
Miedziane PociskiJak może być zawodniczka bez punktu w PS.Rekordzistka obiektu ,z najdalszym skokiem w kraju .??
(07.02.2025, 19:25)
Miedziane PociskiCzyli po północy Bałtowska będzie poza 30 .Jutro po południu Dsq w kawałkach .Takie realia mamy .Raz w życiu nawet i kogut jajko zniesie .Do domu i trenowac .Jak nie kończyć karierę .A.Twardosz ,też
(07.02.2025, 19:24)
Komuszek77Zgadzam się z Państwem. To typowe działanie określonych sił. W tym wypadku wiatru. Oby nasza zawodniczka potwierdziła swą znakomitą formę w najbliższych zmaganiach.
(07.02.2025, 19:00)
mackala po północy to naszego czasu... tam bedzie wieczór
(07.02.2025, 18:31)
Miedziane PociskiNa niedzielę tego nie mogą przełożyć ??? A nie po północy skakać ?
(07.02.2025, 18:23)
Arturion@marmi - Owszem, to był rekord skoczni, ale teraz nie będzie uznany.
(07.02.2025, 17:46)
marmiGratulacje dla Poli za świetną odległość, na pewno rekord życiowy a być może i skoczni.
Ważne, że udało się tak daleko skoczyć i wylądować. Miejmy nadzieję, że duże skocznie zostały tym samym poskromione :)
(07.02.2025, 17:44)